Jautā trenerim Aigaram Birzulim

Jautā trenerim Aigaram Birzulim

Uzdod jautājumu trenerim Aigaram Birzulim.

Jautājumu ieraksti komentāriem atvēlētajā sadaļā un treneris Tev mēģinās atbildēt.

1 2 3 4 5 163 komentāri

     [+] [-]

, 2010-04-06 17:13, pirms 7 gadiem
Strādājot kopā ar G. Samoilovu varēji pavērot viņa pieeju treniņiem, un viņa metodiku. Tātad jautājums:
1. Uzskaiti pozitīvās lietas, kas tavuprāt bija pie viņa.
2. Uzskaiti negatīvās lietas, un paskaidro kāpēc neatbalsti attiecīgo pieeju, un kādu pieeju tu pats labāk izmanto

     [+] [-]

, 2010-04-06 23:00, pirms 7 gadiem
1. Ir labi, ka mums ir tagad apjumta pludmales volejbola halle, bet kādu, jūsuprāt, pienesumu tas dos profesionālam sportam, ja zinam, ka iztiku spēlētāji vienalga pelna ar klasisko volejbolu?
2. Vai uzskatat, ka Latvijā ir pietiekami augsts līmenis, lai savstarpējā konkurencē būtu izaugsmes iespējas ielekt profesionāļu aprindās? Vai šī konkurence jau tagad ir?

     [+] [-]

, 2010-04-14 14:47, pirms 7 gadiem
Vai saskatiet kādas iespējas attīstīties volejbolam Latvijā tuvāko 10 gadu laikā, jo jaunatnes volejbols izskatās nožēlojams!?

     [+] [-]

, 2010-04-15 00:36, pirms 7 gadiem
Kā vertējat Latvijas juniora izlases rezultātus nupat aizvadītajā Eiropas atlases otraja kārtā? Kapēc tādi un ne savādāki?

     [+] [-]

, 2010-05-05 21:27, pirms 7 gadiem
Ja būtu iespējams no vairākiem spēlētājiem izveidot vienu izcilu spēlētāju, kāds tas būtu Jūsu skatījumā gan zālē, gan smiltīs (no pašmāju spēlētājiem)? šeit es domāju, piemēram, Celitāna lēciens, Koržeņeviča plauksta, Kreiļa serves uzņemšana, Pēdas serves, cita bloks, cita psiholoģiskais utt... Paldies!

     [+] [-]

, 2010-05-07 22:57, pirms 7 gadiem
Kā Jūs kļuvāt par treneri? Vingrinājumus gan beachā, gan klasiskajā domājat pats vai pielietojat tos ar kādiem Jūs trenēja, vai arī kaut kur citur smeļaties? Un vai Jūs pierakstat vingrinājumus vai arī visi stāv galvā?

     [+] [-]

, 2010-05-09 15:11, pirms 7 gadiem
cubics rakstīja: Kā Jūs kļuvāt par treneri? Vingrinājumus gan beachā, gan klasiskajā domājat pats vai pielietojat tos ar kādiem Jūs trenēja, vai arī kaut kur citur smeļaties? Un vai Jūs pierakstat vingrinājumus vai arī visi stāv galvā?
Mans tēvs bērnībā bija Ventspils sporta biedrības "Vārpa" priekšsēdētājs, kā arī Ventspils stadiona direktors, kas automātiski noteica manis ilgu laiku atrašanos stadionā. Tāpēc sports kļuva par manu ikdienu.
Iespējams tāpēc, ka pašam pašus augstākos sportiskos sasniegumus neizdevās īstenot, tas noteica manu tālāko darbības lauku sportā.
Runājot par vingrinājumiem, tad daudz ko priekšā pasaka paši audzēkņi. Mans uzdevums ir vērot sportistus darbībā. Ir lietas, kas tiem sanāk, kas ne tik labi. Tad arī izdomāju ko un kādā veidā trenēt. Vingrinājumi pasaulē ir izdomāti daudz un dažādi, bet es vados pēc sajūtas, kas katram konkrētam sportistam visvairāk nepieciešams, bet ir ,protams, vingrinājumi pierakstīti. Piemēram, kādreiz, Francijas volejbola kadetu treniņus Rīgā vēroju 5.dienas pēc kārtas, jo tie bija tik labi, ka ar baudu tos vēroju, nekautrējoties pierakstīju visu saistošāko.

  +1 [+] [-]

, 2010-05-09 16:31, pirms 7 gadiem
cubics rakstīja: Ja būtu iespējams no vairākiem spēlētājiem izveidot vienu izcilu spēlētāju, kāds tas būtu Jūsu skatījumā gan zālē, gan smiltīs (no pašmāju spēlētājiem)? šeit es domāju, piemēram, Celitāna lēciens, Koržeņeviča plauksta, Kreiļa serves uzņemšana, Pēdas serves, cita bloks, cita psiholoģiskais utt... Paldies!
Zālē:A.Celitāna jauda un līdera dotības, G.Celitāna spēks, D.Petrova piespēle un planieris, A.Štāla rokas serves uzņemšanā un aizsardzībā, I.Ivanova darbība aizsardzība, J.Pēdas, J.un T.Šmēdiņa kopējā spēle, N.Veinberga gremdserve, kaut kas no katra V.Koržeņēviča, V.Hotuļeva, R.Vilmaņa un J.Vāvera bloka kopā saliekot. I.Baranovska miers un A.Krūmiņa ātrums un sportiskā nekaunība. Aukmaņa, S.Cielava augums.
Smiltīs: A.Samoilova sportiskais niknums, māņu darbības blokā un uzbrukums no otrās piespēles,ātrums(arī domāšanas) un spēks, M.Pļaviņa aizsardzība, "kati" no divi, bloks-auts uzbrukuma sitieni, spēles "lasīšana" un domāšanas ātrums plus planējošā serve, A.Caica gremdserve un augšējā piespēle - tehnika, A.Krūmiņa ātrums,
J. un T.Šmēdiņu kopējā spēle, blokā J.Vāvera augstums, J.Grīnberga pieredze un visu laiku labākie "kati'' no 4 pa 4 Armīna Vensberga izpildījumā.
Tādi būtu tie mūsu Supermeni manā skatījumā.
Pasapņot jau var, bet vai vajag...!

     [+] [-]

, 2010-05-09 23:33, pirms 7 gadiem
Visā pasaulē lielākā daļa treneru nestrādā gan ar bērniem, gan ar profesionālu komandu - klubu vienlaicīgi, praktiski, to nav iespējams apvienot laika ziņā, bet pats galvenais ir tas, ka treneris, kurš trenē klubu un/vai izlasi nevarētu trenēt bērnus, jauniešus. Tomēr katram kontingentam un līmenim nepieicešama sava pieeja un metodika. Kur Jūs sevi uzskatāt par lielāku speciālistu, strādājot ar bērniem, profesionālā klubā vai beachā?

     [+] [-]

, 2010-05-10 18:21, pirms 7 gadiem
Visā pasaulē nekur nav trenerim tik niecīgas algas kā Latvijā, bet jādzīvo ir arī šeit. Te ir runa par volejbolu....Es daru savu darbu un izmantoju iespējas, kādas ir šeit Latvijā. Par to kā un ko daru, lai spriež cilvēki ar kuriem strādāju. Domāju, ka varu atrast kopēju valodu ar visiem augstāk pieminētajiem variantiem, bet , protams labprātāk koncentrētos tikai vienai auditorijai, ja tas tiktu adekvāti novērtēts, bet te tas nav iespējams Latvijas apstākļos. Tāpēc izveidojas apburtais loks, kas nav labi, bet no Latvijas prom braukt negribu.

     [+] [-]

, 2010-05-12 12:10, pirms 7 gadiem
Ar kādu spēku [vai ātrumu] tiek triekta bumba veicot uzbrukuma sitienu?

     [+] [-]

, 2010-05-12 17:52, pirms 7 gadiem
Andzhs rakstīja: Ar kādu spēku [vai ātrumu] tiek triekta bumba veicot uzbrukuma sitienu?
Pagaidām starptautiskās sacensībās tiek mērīts tikai serves ātrums, kur labākie meistari servē 100-110 km/h robežās, turklāt tas notiek visai reti, tāpēc pieļauju, ka gremdēs bumba varētu lidot 120-130 km/h robežās. No šobrīd man zināmiem rezultātiem Ruslans Sorokins ir Latvijas gremdserves rekordists 97,8 km/h, ko uzrādīja pērn Pasules čempionātā Stavangerā (trešā stiprākā serve turnīrā). TOP 1 servētājs Pasaulē šobrīd ir Krievijas sportists Igors Kolodinskis, kura serves ik turnīrā lido virs 100 km/h.

     [+] [-]

, 2010-05-13 14:31, pirms 7 gadiem
2008.g. kad Jūs pirms Olimpiskajām spēlēm strādājāt ar Pļaviņu/Samoilovu viņu treniņprocesā ieviesāt arī treniņus svaru zālē, līdz tam brīdim sezonā viņi to nedarīja, jo tr.Genādijs bija no tiem treneriem, kurš sezonas laikā nepiekopj fiziskos treniņus svaros. Tātad jautājums - tādam pārim kā Pļaviņš/Šmēdiņš, cik nepieciešami fiziskie treniņi svaros nedēļā? Protams, arī smiltīs ir daudz un dažādi vingrinājumi ar kuru palīdzību var uztrenēt vai uzturēt kādu konkrētu fizisko īpašību, bet šeit es domāju tīri tikai treniņi svaru zālē! Un kādi būtu bāzes vingrinājumi, kurus viņi izpilda?

     [+] [-]

, 2010-05-13 18:56, pirms 7 gadiem
cubics rakstīja: 2008.g. kad Jūs pirms Olimpiskajām spēlēm strādājāt ar Pļaviņu/Samoilovu viņu treniņprocesā ieviesāt arī treniņus svaru zālē, līdz tam brīdim sezonā viņi to nedarīja, jo tr.Genādijs bija no tiem treneriem, kurš sezonas laikā nepiekopj fiziskos treniņus svaros. Tātad jautājums - tādam pārim kā Pļaviņš/Šmēdiņš, cik nepieciešami fiziskie treniņi svaros nedēļā? Protams, arī smiltīs ir daudz un dažādi vingrinājumi ar kuru palīdzību var uztrenēt vai uzturēt kādu konkrētu fizisko īpašību, bet šeit es domāju tīri tikai treniņi svaru zālē! Un kādi būtu bāzes vingrinājumi, kurus viņi izpilda?
Jā es uzskatu, ka treniņi svaru zālē (sevišķi pirms sezonas) un arī sezonas laikā ir nepieciešami, bet es netaisos Jums šeit izklāstīt savu treniņa programmu. Gribat zināt - pameklējiet mani, stādieties priekšā un parunāsim....!

     [+] [-]

, 2010-05-14 15:34, pirms 7 gadiem
bieži vien tiek teikts, ka speleetaaji nav fiziskajaa formā pirms vai pēc kada mača. Jautājums būtu tāds cik būtu optimālais sagatavošanās laiks, lai būtu gatavs spēlem gan fiziski gan tehniski? Un cik būtu jaaizvada treniņi nedēļā? Jautājums attiecās gan uz zāli gan pludmali.

     [+] [-]

, 2010-05-14 22:06, pirms 7 gadiem
dramaturgs rakstīja: bieži vien tiek teikts, ka speleetaaji nav fiziskajaa formā pirms vai pēc kada mača. Jautājums būtu tāds cik būtu optimālais sagatavošanās laiks, lai būtu gatavs spēlem gan fiziski gan tehniski? Un cik būtu jaaizvada treniņi nedēļā? Jautājums attiecās gan uz zāli gan pludmali.
Labi būtu, ja sportisti gan pludmales, gan zāles sezonai varētu gatavoties atsevišķi ,kā vienīgajam sporta veidam, bet Latvijas apstākļos tas (varbūt izņemot A.Samoilovu) pagaidām tā nenotiek un par to kāpēc tā, es te neiedziļināšos. Tagad ir tā. Volejbolistiem pēc zāles sezonas ir nepieciešams pārejas periods, kas mūsu gadījumā ir neliels, tātad laiks atpūtai, kas nepieciešama jebkuram ir neliels, kas jau nav labi. Tālāk ir virkne jautājumu, kas jārisina paralēli - gan fiziskie, gan tehniskie. Sezona jau sākusies, bet komandas, kas tai gatavojušās speciāli ir jau labā kondīcijā. Domāju, ka neko jaunu nepateikšu, bet katrs gatavojas pēc sava treniņu plāna. Vieniem ir iespējas gatavoties nākošai sezonai 4-6 mēnešus un ko arī dara, citiem 4-6 nedēļas. Tie, kas gatavojas pirmajā variantā arī dominē sezonas sākumā, otriem, ja ir atbilstoša meistarība, labākie starti izdodas sezonas otrajā pusē.
Ja sacensību periodā mums ir brīva nedēļa ,tad aizvadām 10 - 14 treniņus šajā mikrociklā. Ja ir turnīrs, tad viss atkarīgs no tā, kāds ir izdevies starts.
Zāles sezona parasti ir garāka, tātad sagatavošanā periods attiecīgi mazāks 2-3 mēneši labākajā variantā, Latvijas pēc situācijas... + darbs sezonas garumā, bet īstenībā Latvijā ir pagrūti strādāt profesionāli visiem zināmu apstākļu dēļ. Un tas tā arī nenotiek.

     [+] [-]

, 2010-05-16 23:19, pirms 7 gadiem
Jūsu viedoklis vai treneriem vajag rakstīt gada, mēneša, nedēļas, dienas treniņplānu un vai Jūs pats piekopjat to rakstīšanu, vai vairāk izejat uz improvizāciju, respektīvi, dodoties uz treniņu Jūs zināt kādus vingrinājumus dosiet audzēkņiem, vai domājat uz vietas?

     [+] [-]

, 2010-05-17 06:34, pirms 7 gadiem
cubics rakstīja: Jūsu viedoklis vai treneriem vajag rakstīt gada, mēneša, nedēļas, dienas treniņplānu un vai Jūs pats piekopjat to rakstīšanu, vai vairāk izejat uz improvizāciju, respektīvi, dodoties uz treniņu Jūs zināt kādus vingrinājumus dosiet audzēkņiem, vai domājat uz vietas?
Domāju, ka vajag, jo tas ir viens no galvenajiem mūsu treneru klupšanas akmeņiem, ka to nedara.... Pats plānoju, bet arī improvizēju, jo nekad visu nevar saplānot, bet skeletam ir jābūt. Arī treniņos rodas idejas, kad plānoto vingrinājumu var izpildīt labākā variantā, tad nekavējoties to mainu. Ir arī tā, ka plānotais vingrinājums nestrādā, tad momentāli no tā atsakos. Īstenībā treniņu darbs ir dzīvs organisms un jābūt gatavam gan improvizēt, gan strādāt arī ar lietām, kuras nu galīgi nepatīk, bet monotoni jāatkārto.

     [+] [-]

, 2010-05-17 21:34, pirms 7 gadiem
ja bloķētājs ir neliela auguma, piemēram 1,90 bet ar labu lecienu, nu teiksim tā, ka viņš augstumā nezaudē, bet vienkārši ir tikai augumā īsāks, tad spēles laikā tas nedod nekādas priekšrocības garākam pretiniekam? un ja dod, tad cik lielas? un kāds augstums nepieciešams, lai normāli varētu uzbrukt, protams ja pretī nav Dalhausera bloks? ja antena ir 3,20m, tad cik apmēram vajadzētu, kādus 3 m? visi jautājumi par pludmales voleibolu.

     [+] [-]

, 2010-05-19 20:57, pirms 7 gadiem
metalurgs Hn rakstīja: ja bloķētājs ir neliela auguma, piemēram 1,90 bet ar labu lecienu, nu teiksim tā, ka viņš augstumā nezaudē, bet vienkārši ir tikai augumā īsāks, tad spēles laikā tas nedod nekādas priekšrocības garākam pretiniekam? un ja dod, tad cik lielas? un kāds augstums nepieciešams, lai normāli varētu uzbrukt, protams ja pretī nav Dalhausera bloks? ja antena ir 3,20m, tad cik apmēram vajadzētu, kādus 3 m? visi jautājumi par pludmales voleibolu.
Arī pludmales volejā strauji aug komandu vidējie centimetri, kas garāka auguma komandām dod zināmas priekšrocības, bet ne vienmēr tas ir noteicošais faktors. Ar 190 un labu lēcienu var sākt domāt par spēli blokā, tomēr garākiem vīriem vienmēr būs zināmas priekšrocības. Latvijā bloķētāji ir ekskluzīva prece. Būtu jau labi ja kāds divmetrinieks sāktu nopietni domāt par bīču. Tas būtu ieguvums, bet nav tas tik vienkārši.
Uzbrukumā protams arī augstumam ir nozīme, bet šeit darbojas arī citi faktori. Tehnika, ātrums (arī domāšanas), precizitāte. Spēlēt var ļoti daudzveidīgi - augstu, zemu, īsi, gari, ātrāk un lēnāk, utt. viss ir atkarīgs no tā kāds "arsenāls" ir spēlētāja tehniskajā bagāžā. Jo daudzveidīgāk prot apstrādāt bumbu, jo labāk un augstumam tad vairs tik liela nozīme nav. Domāju, ka spēlējot 3.00-3.20 m augstumā ir pilnīgi pietiekami, lai veidotu labu uzbrukuma arsenālu. Tomēr ja var spēlēt pēc iespējas augstāk, jo labāk.

     [+] [-]

, 2010-05-26 12:24, pirms 7 gadiem
Jautājums par izvietojumu!!! Tagad gan neesmu redzejis plavinu-smedinu spelejam, bet cik atceros Plavins spele no otrās zonas un janka no ceturtas!!! Un cik zinams Jānis ir Kreilis Tad kadēļ Jānis nespele no 2. un cik zinams vairak ari spelē caur Jāni!!! Tad varētu ari spēlēt uz otro piespēil, ja spēle aiziet caur Plavinu!!!

     [+] [-]

, 2010-05-26 17:02, pirms 7 gadiem
dzemins rakstīja: Jautājums par izvietojumu!!! Tagad gan neesmu redzejis plavinu-smedinu spelejam, bet cik atceros Plavins spele no otrās zonas un janka no ceturtas!!! Un cik zinams Jānis ir Kreilis Tad kadēļ Jānis nespele no 2. un cik zinams vairak ari spelē caur Jāni!!! Tad varētu ari spēlēt uz otro piespēil, ja spēle aiziet caur Plavinu!!!
Teoreetiski Tev taisniiba, bet ir pienaacis laiks, kad vairaak speelee caur Maartinhu un 2.zonaa vinhsh juutas labaak, bet tiek straadaats arii pie Tevis piemineetaa varianta, lai sagaadaatu pretiniekiem citu risinaajumu. Lai vai kaa speeleet stacionaari konkreetaas zonaas nav muusu pashmeerkhis. Viss atkariigs no taa kaadu taktiku ir izveeleejies pretinieks. Turklaat Jaanis lhoti labi uzbrukumaa juutas no 4. un pretiniekiem kreilis 4.zonaa nav ierasta paraadiiba. Paldies!

     [+] [-]

, 2010-05-27 12:31, pirms 7 gadiem
vai Jānim pietiek augstuma blokā?

     [+] [-]

, 2010-05-27 12:54, pirms 7 gadiem
Nav Dalhauzera vai Rekermana dabas dotās iespējas, bet konkurējošā augstumā var spēlēt. Protams tas prasa lielāku fizisko piepūli un labu kondīciju, kura pagaidām nav optimāla. Kā labu piemēru varu minēt kaut vai Pedro Salgado, kura augums ir 194 cm, bet blokā ir viens no labākajiem Pasaulē.

     [+] [-]

, 2010-05-27 13:49, pirms 7 gadiem
Skatoties spēli mūsējo izpildījumā nebija nevienas otrās piespēles cēlienā no augšas, tas ir tehnikas jautājums vai bijība pret tiesnešiem? Šodien pavērojot spēles lielākā daļa spēlētāju nekautrējas celt no augšas!!! Salīdzinājumā, vai "2m bez kakla Dalhauzers" ir tehniskāks par mūsu pāri? Jā, visbeidzot!!! Latvijas čempionātā izskatās ka nevienam pārim nav šī problēma

     [+] [-]

, 2010-05-27 16:56, pirms 7 gadiem
dzemins rakstīja: Skatoties spēli mūsējo izpildījumā nebija nevienas otrās piespēles cēlienā no augšas, tas ir tehnikas jautājums vai bijība pret tiesnešiem? Šodien pavērojot spēles lielākā daļa spēlētāju nekautrējas celt no augšas!!! Salīdzinājumā, vai "2m bez kakla Dalhauzers" ir tehniskāks par mūsu pāri? Jā, visbeidzot!!! Latvijas čempionātā izskatās ka nevienam pārim nav šī problēma
Drīzāk jau otrais...., jo lai kā cenšos pārliecināt spēlētājus par pretējo, tad pagaidām tas nestrādā. Lai vai kā - otrā piespēle, tā ir aktuāla problēma joprojām un izskatās, ka vēl kādu laiku pastāvēs.

     [+] [-]

, 2010-05-28 23:26, pirms 7 gadiem
Vai ar jauno bumbu vieglāk celt ar augšējo piespēli? Kur var dabūt jauno bumbu? Kāpēc uz Olimpiādes bumbas rakstīts - Official ball 2008-2012??

     [+] [-]

, 2010-05-29 15:13, pirms 7 gadiem
lebis7 rakstīja: Vai ar jauno bumbu vieglāk celt ar augšējo piespēli? Kur var dabūt jauno bumbu? Kāpēc uz Olimpiādes bumbas rakstīts - Official ball 2008-2012??
Nedomāju, ka vieglāk vai grūtāk, pareizāk būtu - savādāk, bet cēliena kvalitāti tāpat noteiks ieguldītais darbs tās apgūšanā.
Pieļauju, ka mārketinga triks, jo pēdējā laikā ļoti ātri un kvalitatīvi gandrīz visās sporta spēlēs izstrādā jaunus bumbu modeļus, kas noslēdzot izdevīgus līgumus ar Starptautiskajām sporta veidu federācijām gūst labāku peļņu. Domāju, ka pavisam drīz varēsi nopirkt jebkurā sporta veikalā, bet ,protams, par attiecīgu cenu...!

     [+] [-]

, 2010-06-08 16:16, pirms 7 gadiem
Kas būs ar Pļaviņu-Šmēdiņu, vai var gaidīt rezultātus uz sezonas beigām vai varbūt pat ātrāk? Vai Pļaviņš drīz būs vesels? Vai tā muguras trauma ir tāda, kas var atkārtoties?

     [+] [-]

, 2010-06-08 17:10, pirms 7 gadiem
zobenzivs rakstīja: Kas būs ar Pļaviņu-Šmēdiņu, vai var gaidīt rezultātus uz sezonas beigām vai varbūt pat ātrāk? Vai Pļaviņš drīz būs vesels? Vai tā muguras trauma ir tāda, kas var atkārtoties?
Nekas nemainīsies mūsu darba stilā. Turpināsim strādāt cītīgi un pacietīgi. Zinu, ka visi gaida rezultātus tūlīt un tagad! Neslēpšu, ka arī es un sportisti cerēja uz veiksmīgāku sezonas sākumu un neko jaunu nepateikšu, ka sportā iet visādi.... Jā, mūs vajā neveiksmes, bet reiz tām jābeidzas.
Neviena trauma nav patīkama. Muguras savainojums ir pieskaitāms pie nopietna rakstura problēmām. Šobrīd atliek gaidīt, kad un kā viss sakārtosies. Kreilis turpina strādāt un tuvojas jau savai optimālajai sportiskai formai. Varu tikai aicināt "tur augšā" aizlikt par mums kādu vārdiņu un viss notiksies!!!!!!

     [+] [-]

, 2010-06-13 11:45, pirms 7 gadiem
kaapeec duets piesakaas Latvijas cempionaatam, jo tas jau taapat skaidrs, ka vinji ir galvas tiesu stipraaki. vai labaak nebuutu sho laiku veltiit treninjiem?

     [+] [-]

, 2010-06-13 17:34, pirms 7 gadiem
Mēs esam jau pietiekami daudz to darījuši un turpināsim darīt, bet komandai katastrofāli pietrūkst spēļu prakses, turklāt Latvijā ir pietiekami augsts komandu līmenis (Zelta Open) turnīros, lai to iegūtu. Ar cepurēm te nomētāt nevienu nevar un tas jau ir labi!

     [+] [-]

, 2010-06-15 14:40, pirms 7 gadiem
Kādai jābūt volejbolista fiziskajai sagatavotībai, pēc Jūsu domām, lai spēlētu pietiekami augstā līmenī volejbolu, šeit neņemot vērā tehnisko arsenālu! Un Jūsu praksē kādi ir iespaidīgakie rezultāti - kontrolnormatīvi, ko esat redzējuši (t/l no vietas, p/b auta metieni, lēc.augstumā utt.)

     [+] [-]

, 2010-06-18 07:15, pirms 7 gadiem
cubics rakstīja: Kādai jābūt volejbolista fiziskajai sagatavotībai, pēc Jūsu domām, lai spēlētu pietiekami augstā līmenī volejbolu, šeit neņemot vērā tehnisko arsenālu! Un Jūsu praksē kādi ir iespaidīgakie rezultāti - kontrolnormatīvi, ko esat redzējuši (t/l no vietas, p/b auta metieni, lēc.augstumā utt.)
Ne vienmēr visu izsaka skaitļi, bet zināmiem rādītājiem vajadzētu būt. Lai labi spēlētu pietiekami augstā līmenī, tad uzbrucējiem vajadzētu augstumā lēkt (ar ieskrējienu) vismaz 3.40 - 3.50 augstumā; ekstraklase būs 3.50 - 3.60. T/l no vietas- 2.90 - 3.10. Ekstraklase - 3.10 un uz augšu. P/b auts (1kg) pāri 22m. Ir daudz piemēru no Latvijas, kas šādos augstumos un tālumos ir gatavi darboties. Pēc savas pieredzes varu teikt tikai par junioru vecuma normatīvu rezultātiem, bet sportistiem 18.-20.g vecumā tie ir ļoti tuvi optimāliem.
Piemēram G.Celitāns šajā vecumā p/b - 25.50, lēca augstumā 355, tāpat t/l ap 3m. Līdzīgi rezultāti vai tuvu optimāliem ir gandrīz visiem Latvijas izlases spēlētājiem un pieļauju, ka tie daudz neatšķiras no citu izlašu spēlētāju snieguma.

     [+] [-]

, 2010-07-01 21:49, pirms 7 gadiem
Beidzot Aigars tiek pie gadiem nopelnitas uzvaras! Man tie$am prieks par Tevi un dzekiem! Lai veicas ari turpmak!
1 2 3 4 5 163 komentāri

Tev jābūt autorizētam,


Jautā mums

Mēs šobrīd

 

...esam Polijā, kur norisinās FIVB "Grand Slam" posms, bet jau jaunnedēļ mums starts Kontinentālā kausa finālā. Cīnīsimies par Rio olimpisko spēļu ceļazīmi.

 

Mūsu atbalstītāji